טפטים לקיר

טפטים לקיר והיתרונות שלו בעיצוב קירות פנים :

טפטים לקיר הם כבר מזמן מרכיב חיוני בכל הקשור לעיצוב פנים, ומציעים מגוון רחב של סגנונות וצבעים החל מווינטג’, בריקים, פרחוני ודגמים נוסטלגיים ועד דגמים מודרניים וקלאסיים כמו דגמי בטון, תלת מימד, גיאומטרי ודמוי עץ. ייצרנו עבורכם מגוון רחב של טפטים מיוחדים : טפטים לבית, טפטים למשרד, טפטים לסלון, טפטים לחדר שינה, טפטים לחדרי ילדים ונוער על מנת למקסם ככל האפשר את ההתאמה של הטפט לכל פינה בחלל הבית שלכם.

טפטים לקירות נחשבים למוצר האידאלי והנחשק בשוק היום מכיוון שהתועלת מול עלות שלו היא מקסימלית וכל זה נוסף לזמן הקצר של ביצוע התהליך שגם הוא קליל הודות לסוגי החומרים השונים שנכנסו עם השנים לעולם הטפטים שמקלים על אופן העבודה ומעניקים לו עמידות ומראה שלא יסולא בפז.

טיפים מקצועיים להדבקת טפטים לקיר ע”פ סדר :

1.בדיקה לפני הדבקת הטפט – יש לוודא תחילה שהקיר עליו אתם מעוניינים להדביק טפט יהיה חלק ואף ישר על מנת שהטפט ידבק בצורה המיטבית ביותר ויעניק מראה נקי וחלק ונקבל תוצאה מושלמת.

במקרים בהם הקיר לא חלק ויש עליו : שליכט אקרילי / (טמבורטקס (שפריץ) / צבע מחוספס לא נוכל להדביק טפט קיר ישירות על המצב הקיים ונצטרך להחליק את הקיר קודם התקנת הטפט.

אם הינכם פחות מכירים את המושגים הנ”ל, דאגנו להעלות לעמוד שאלות תשובות באתר תמונות ממשיות של סוגי קירות כאלו, כדי שתוכלו לבחון בעצמכם האם הקיר שלכם חלק וניתן להדביק עליו טפטים לקיר או שנצטרך להחליק אותו.

בנוסף ייתכן והקיר שלכם חלק אבל במקומות מסוימים ישנם חורים או סדקים. במקרים בהם הסדקים / החורים מינוריים אין צורך לתקן והטפט כבר יכסה על זה. אך במקרים בהם נוצרים סדקים משמעותיים בעקבות רטיבות או תוספת בנייה הבולטים לעין, יש לבחון מה מקור הבעיה ולטפל בה באופן יסודי טרם הדבקת הטפט כדי להימנע מאי נעימות.

במידה והינכם מהססים האם יש צורך בתיקוני קיר, אנו ממליצים לכם לשלוח לנו תמונה בוואטסאפ וניתן לכם חוו”ד מקצועית מה לעשות בנידון.

2.הכנה מוקדמת של הקיר – במידה והקיר שלכם חלק שלב זה פחות רלוונטי אליכם ותוכלו לעבור לשלב המדידות(שלב 3).

בעצם בשלב זה נרצה לוודא שהקיר נמצא במצב האידיאלי ביותר כדי שנוכל להתקין טפט לקיר ללא הפרעות וללא מוקדים בעייתיים שימנעו עבודה מקצועית.

אם הקיר שלכם עונה לאחד מהקריטריונים שציינו קודם יש לטפל באופן הבא :

במקרים של סדקים או חורים – יש לאטום ע”י מריחת שפכטל אמריקאי, לאחר מכן יש לחכות שהשפכטל יתייבש כמו שצריך(ניתן לראות שהוא משנה צבע) ולאחר מכן יש לשייף את הקיר היטב לאחר שהתייבש על מנת שיהיה ישר ולא יפגע באיכות ההדבקה.

במקרים שהקיר מחוספס(שליכט, שפריץ, צבע סהרה) – יש 2 דרכים לטפל :

-דרך אחת היא – לשייף את החומר עם מלטשת(מכונת ליטוש) ולבסוף להעביר סמרטוט יבש. דרך זו קשה יותר ובעיקר מלכלכת.

-דרך שניה היא – למרוח שכבה עבה של שפכטל אמריקאי, להמתין שיתייבש ולשייף בעזרת נייר זכוכית וגם כאן לנקות את שכבת האבק בעזרת מטלית או סמרטוט יבש . דרך זו מומלצת יותר.

חשוב ומומלץ מאוד בכל שלב שבו נבצע תיקוני קיר למרוח יד אחת של פריימר X או בונדרול לאחר שאתם או איש המקצוע שהזמנתם שייפתם את הקיר.

3.ביצוע מדידות מדויקות – טפטים לקיר לעומת חיפויים שונים מיוצרים ברוב המקרים ע”פ הזמנה אישית(מידות הקיר ודגם). כלומר במידה ולקוח התעניין בטפטים לארונות חשמל ותקשורת דגם דמוי עץ או בטפטים לארונות מטבח ולא בדגם “רץ”(שכל הגלילים זהים לדוגמא: דגם כוכבים). אנו נשלח את המידות הספציפיות של הקיר + הדגם הנבחר לבית דפוס, שם הגרפיקאי יערוך את הדגם ביחס למידות הקיר כדי ליצור התאמה ופרופורציה של הדגם לגודל הקיר ולבסוף הגרפיקאי ישלח את ההזמנה לדפוס, ולכן חשוב למדוד את הקיר לרוחב ולגובה במדויק כדי שלא יהיה טעות וחלילה המידות לא יהיו תואמות לגודל הקיר.

ההמלצה הרווחת היא להוסיף 10 ס”מ ספייר לכל צד, הן לגובה והן לרוחב מסיבות של סטייה במידות ושיפועי גבהים.

4.הזמנת טפט – לאחר שבדקנו את מצב הקיר הנוכחי ולקחנו מידות. ניגש לחלק המעניין שחיכינו לו – בחירת טפטים לקיר. תחילה נבחר טפט לקיר שאהבנו וחפצים בו ולאחר מכן נבצע הזמנה.

5.התקנת הטפט – לפני שמתחילים להדביק את הטפט חשוב מאוד לפרוס את הגלילים על הרצפה לפי סדר כדי לראות שחלילה אין טעות ויש רצף לתמונה(דגם) שבחרנו. לאחר מכן נדביק את הטפט ע”פ הסדר לאט ובזהירות.

עוד כדאי לדעת על טפטים לקיר :

שימוש בכלים מתאימים – על מנת להדביק טפטים לקירות יש להיעזר בכלים הבאים :

1.כף טפטים / מגב ידני – בעזרתו נדביק את הטפט על הקיר.

2.סקוויזר / כרטיס קשיח – בעזרתו נטפל במדויק בפינות קשות והוא יהווה קו מנחה לחיתוך.

2.סכין יפנית חדה – כלי חיתוך

חשוב לציין שהדבקת טפטים דורשת מיומנות וניסיון רב, במידה ותדביקו את הטפט לבד ותגלו כי יש בעיה וגליל אחד לא הלך כפי שרציתם, ברוב המקרים תצטרכו להזמין את כל הגלילים מחדש(כפי שציינו זו הזמנה אישית).

באל טפטים אלעד הוא המתקין העיקרי של החברה עם ניסיון של מעל 15 שנים בתחום הטפטים והמדבקות. מוזמנים להיכנס לעמוד הביקורות שלנו בפייסבוק ובגוגל לראות מה הלקוחות חושבים עליו ולהחליט בעצמכם אם להתקין לבד או להיעזר באיש מקצוע,בהצלחה !

דילוג לתוכן